Článok o Rally Budapest - Bamako z  .webnoviny.sk   nájde na nasledujúcej linke  :

 

http://www.webnoviny.sk/automagazin/rally-budapest-bamako-prave-odstartoval/617703-clanok.html?from=panel_imgarticle

 

Rally Budapest-Bamako práve odštartovala

Autor: WBN/PR, dnes 14:56Rally Budapest-Bamako je charitatívna rally, ktorá už má svoju dlhoročnú tradíciu. Celá súťaž trvá dva týždne – do 9. februára.

Slovenská posádka na Rallly Budapest-Bamako

 

Slovenská posádka na Rallly Budapest-Bamako

 

BRATISLAVA 25. januára (WBN/PR) - Dnes o 14.00 odštartovala najväčšia trans-saharská rally pod názvom Budapest - Bamako. Slovensko tento rok reprezentujú až dva automobilové tímy! Raid Advanture Team Slovakia zastupujú trojnásobní víťazi tejto súťaže - manželia Juraj a Daniela Ulrichovci. Premiérovo však odštartuje aj Knapek Motosport Team Slovakia v zložení Matej Knapek, Ľuboš Schwarzbachera Ján Maloch a to aj vďaka spoločnosti Homola – autoservisná technika.

 

Obdoba Rally DakarRally Budapest-Bamako je charitatívna rally, ktorá už má svoju dlhoročnú tradíciu. Celá súťaž trvá dva týždne – do 9. februára. Na štart sa tento rok postavilo v Budapešti približne 150 automobilových posádok. Tohtoročná trať vedie cez Maďarsko, Slovinsko a Taliansko, odtiaľ sa účastníci rally presunú trajektom z Janova do marockého Tangeru a následne cez Maroko, Západnú Saharu, Mauretániu, Senegal až do Guiney Bissau. Kvôli vojnovým nepokojom, ktoré sužujú Mali, sa súťaž tento rok nekončí v hlavnom meste Mali – Bamaku. Už od začiatkov konania tejto rally viezli do cieľovej stanice súťažiace tímy rôzne formy humanitárnej pomoci. To platí stále, pričom ide najmä o školské pomôcky, knihy, perá a pod.

Tlačová konferencia pred odchodom do Budapešti - Slovenskí reprezentanti

 

Dnes popoludní sa na túto vzrušujúcu, ale za to veľmi nebezpečnú cestu vydali aj dve slovenské posádky - Juraj a Daniela Ulrichovci za Raid Advanture Team Slovakia a Matej Knapek, Ľuboš Schwarzbacher a Ján Maloch reprezentujúci Knapek Motosport Team Slovakia. "Aj tento rok, rovnako ako po iné roky, sme pripravení zabojovať o popredné miesta," povedal pred štartom Juraj Ulrich, pilot Nissanu Navara.Nie je to jednoduchéRally je náročná nielen kvôli bezpečnostným a zdravotným rizikám. Ide taktiež o veľmi nákladnú finančnú záležitosť. Je to však priestor ako podporiť šikovných športovcov, ktorí reprezentujú Slovensko mimo našich hraníc. Tohtoročným sponzorom slovenskej výpravy je aj spoločnosť Homola – autoservisná technika, ktorá sa rozhodla formou finančnej pomoci nielen sprostredkovať strhujúci zážitok pre všetkých členov posádky, ale zároveň dopomôcť k rozvíjaniu takých pretekárskych talentov, akými sú napríklad aj Matej Knapek, či Juraj Ulrich.

 

viac o podujatí na:  http://www.budapestbamako.org/en